Hyperlodz team

Hyperlodz team

Jedyna studencka drużyna w finale Hyperloop Pod Competition
13 studentów z Politechniki Łódzkiej, jeden cel - zbudować pojazd przyszłości.

W 2013 roku Elon Musk, szef firmy SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego), opublikował zarys koncepcji stworzenia innowacyjnego środka transportu polegającego na kapsule pasażerskiej przemieszczającej się w specjalnej tubie z prędkością bliską prędkości dźwięku. Pod koniec sierpnia bieżącego roku SpaceX ogłosił konkurs na szczegółowy plan konstrukcji i design całego systemu. W finałowych etapach konkursu odbędą się testy i wybór najlepszych prototypów.

Jesteśmy drużyną studentów Politechniki Łódzkiej biorącą udział w konkursie. Stworzony przez nas projekt kapsuły (od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę po kompleksowe systemy bezpieczeństwa) zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 29 stycznia 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, w Texasie.

Nasza ekipa

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy postanowili zmienić świat.
Przesłany obraz

ADAM ZARZYCKI

Sekcja techniczna. Koordynator projektów.
Student drugiego stopnia Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. W wolnym czasie uczy się języków i gotuje. Lider podczas pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

MATEUSZ STAJUDA

Koordynowanie części technicznej.
Student drugiego stopnia Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. W wolnym czasie gra w tenisa. Weteran pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

Maciej Furmaniak

Wsparcie merytoryczne
Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. W wolnych chwilach między pracą i studiami gra na konsoli, słucha audiobook’ów i wymyśla nowe urządzenia.
Przesłany obraz

Amadeusz Bathelt

Koordynator części nietechnicznej. Wsparcie części technicznej.
Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Podróżnik, początkujący fotograf, pasjami ogląda filmy i czyta książki. Weteran z pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

Krzysztof Szumicki

Wsparcie merytoryczne
Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Interesuje się mechaniką i motoryzacją. Weteran z pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

Sylwia Sobczak

Wsparcie projektowe
Studentka Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Łódzkiej, absolwentka Inżynierii Produkcji i Szkoły Muzycznej. Uwielbia nowe doświadczenia, a w wolnych chwilach śpiewa jazz i podróżuje. Weteran z pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

Michał Stępień

Sekcja techniczna.
Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Interesuje się psychologią i nauką języków. Weteran z pierwszej edycji konkursu.
Przesłany obraz

Jan Jaroszczak

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student Mechaniki i Budowy Maszyn na IFE i na francuskiej uczelni Arts et Métiers ParisTech w ramach podwójnego dyplomu. Pasjonat piłki nożnej i miłośnik festiwali muzycznych.
Przesłany obraz

Ania Rogowska

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Studentka Architektury na Politechnice Łódzkiej. Fanatyczka muzyki, rysunku i gier komputerowych.
Przesłany obraz

Kuba Chmielecki

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Interesuje się maszynami przepływowymi.
Przesłany obraz

Piotr Baszczyński

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student drugiego stopnia Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. W wolnym czasie tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Boruta”.
Przesłany obraz

Cezary Rosiak

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. W wolnych chwilach pasjonuje się sportem, podróżami i zdobywaniem nowych doświadczeń.
Przesłany obraz

Wojciech Kuberski

Uczestnik pierwszej edycji konkursu. Student drugiego stopnia Zarządzania w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn. W wolnym czasie czyta.
Przesłany obraz

Justyna Rozpierska

Lider zespołu
Studenka Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. W wolnym czasie odkrywa muzykę alternatywną i podróżuje.
Przesłany obraz

Max Gajek

Koordynator projektów.
Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Interesuje się także programowaniem i nowymi technologiami.
Przesłany obraz

Mateusz Garbacz

Sekcja techniczna
Student Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Interesuje się sportem oraz lotnictwem.
Przesłany obraz

Piotr Komorowski

Sekcja techniczna
Student Mechanical Engineering and Applied Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. W wolnych chwilach czyta dobrą literaturę.
Przesłany obraz

Michał Tarkowski

Sekcja techniczna
Student trzeciego roku mechaniki i budowy maszyn a w wolnych chwilach rowerzysta downhill’owy
Przesłany obraz

Wojciech Śmiechowicz

Sekcja techniczna
Student Mechanical Engineering and Applied Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Interesuje się motoryzacją.
Przesłany obraz

Konrad Treczyński

Sekcja techniczna
Student trzeciego roku Mechaniki i Budowy Maszyn na wydziale Mechanicznym, pasjonat motoryzacji, w wolnym czasie uprawia sport
Przesłany obraz

Filip Kaźmierczyk

Sekcja techniczna
Student Mechanical Engineering And Applied Computer Science w Centrum Krztałcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, w wolnym czasie interesuje się motoryzacją i gotowaniem.
Przesłany obraz

Maciej Ślot

Optymalizacja matematyczna. Wsparcie grupy technicznej
Student trzeciego roku Fizyki Technicznej w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ. Fizyk z wyboru, główny matematyk z potrzeby.
Przesłany obraz

Klaudia Kucińska

Sekcja techniczna
Studentka Fizyki Technicznej w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Kocha góry i podróże. W wolnym czasie interesuje się modą i tańcem.
Przesłany obraz

Dawid Dziedziczak

Sekcja techniczna
Student Informatyki na wydziale FTIMS Politechniki Łódzkiej. Interesuje się motoryzacją i nowymi technologiami.
Przesłany obraz

Agnieszka Górecka

Sekcja techniczna
Studentka Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. W wolnych chwilach uprawia sport i rysuje.
Przesłany obraz

Jarosław Kuszcz

Chief powertrain engineer
Student fizyki technicznej, w wolnym czasie przegląda Wikipedie i tworzy aplikacje mobilne
Przesłany obraz

Tomasz Kisiel

Sekcja techniczna
Student Mechaniki i budowy maszyn na IFE oraz na francuskiej uczelni Ecole Catholique des Arts et Métiers Lyon w ramach podwójnego dyplomu. W wolnym czasie biega, gotuje, czyta i studiuje.
Przesłany obraz

Tomasz Burzyński

Sekcja techniczna
Student trzeciego roku Mechaniki i Budowy Maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Zapalony sportsmen, lubi podróżować.